....tak to všechno začalo ... .

Počátkem třicátých let minulého století v období světové hospodářské krize,parta nezaměstnaných, divokých skautů jezdila trampovat do údolí řeky Mže, pod zříceninu hradu Buben..Nejmladší z nich byl můj táta,Venca Berdych (..16 let - ročník1917..)..brázdili tam řeku na staré pramici-museli mít nějaký název - tak si začali říkat "Modrá Kotva".....a tak to začalo.... .

2.svět.válka je rozfoukala do všech koutů republiky - po válce se tam vrátili jen tři,mezi nimi i můj táta. Nastřádali nějaký materiál a peníze a postavili si chaty. Naši chatu postavil můj táta a děda v r.1949, když jsem se narodil. Když mi bylo 13 let tak jsem ze starého plstěného klobouku matky vyšil první domovenky a na popud svého táty jsme, se staršími kamarády z Nýřan (..odkud pocházíme..), v roce 1962 znovu založili  "Osadu Modrá Kotva-Buben".... To už jsme bydleli v Chebu, kde jsme se stali jednou ze"Spojených Trampských Osad Cheb "(STOCH)". Byli jsme hlavně osadou "zpívací", moc nás to bavilo a vydrželo nám to, s různými úspěchy i neúspěchy až do dnešních dnů... . Věnovali jsme se (..a stále věnujeme..) i sportu, hlavně trampskému volejbalu... . Koncem září 2012 má náš volejbalový turnaj - 40.ročník... .To,že nám už hodně osadníků - za ta léta - odešla do"věčných lovišť" je úděl nás smrtelníků... . Ještě ale stále chodíme po svejch, zpíváme, trampujeme a z našich potomků máme naše nástupce,kteří to po nás pomalu přebírají... . Doufám,že nám to ještě nějakou dobu vydrží - je to náš život...a jen tak se nevzdáme...
...AHOJ Béďa šerif T.O. Modrá kotva - Buben

 

Na naší osadu jezdili také velké osobnosti trampingu a folku. Fotografie zachytili na T.O. Modrá kotva - Buben například legendární Duo Červánek nebo Mikiho Ryvolu.